Image.ashx

Zaparkovat v Táboře bude oříšek

Každá větší městská aglomerace má potíže s parkováním aut neboli s dopravou v klidu. Tábor není výjimkou. Situaci ve městě nad Jordánem během nadcházející letní turistické sezony zkomplikují dvě důležité a neodkladné stavby, které přinesou zábory obvyklých parkovacích míst.

1. zkapacitnění parkoviště před plaveckým bazénem, které začne uzavřením celé plochy v pondělí 23. května 2022 a potrvá do konce října. Stavba přinese zvýšení počtu míst ze 120 na 180.
2. od 1. června 2022 pokročení rozsáhlé konverze ztrátových parovodů na horkovody do území Nového města od jordánské hráze až po ulici U Bechyňské dráhy. Investice společnosti C-Energy Planá se tu po etapách zdrží do pozdního podzimu.

Vedení města Tábora si uvědomuje, že dočasná ztráta parkovacích ploch zkomplikuje situaci obyvatelům i návštěvníkům města a přijalo následující řešení. „Parkovací dům Centrum pod Střelnicí a prostor u Valdenské ulice vedle vlakového nádraží vyhradíme zdarma pro obyvatele ulic, ve kterých nebudou moci parkovat kvůli konverzi parovodu na horkovod,“ uvedl starosta Tábora Štěpán Pavlík. Tato opatření by měla odstartovat od 1. 6. 2022.
K vjezdu do parkovacího domu bude zapotřebí čipová karta, kterou držitelům parkovacích karet (rezident/abonent) pro oblast Nového města vydají bezplatně Technické služby Tábor (TST) v kanceláři na autobusovém nádraží. O termínu výdeje „čipů“ bude město brzy informovat. K vjezdu na parkoviště Valdenská postačí platná parkovací karta. V případě této konkrétní městské části nelze jinak úbytek parkovacích míst nahradit a není kam jinam vozy obyvatel odstavit.

Město Tábor přemýšlelo, jak nahradit pětiměsíční ztrátu parkoviště před bazénem. Rozhodlo takto: Dočasné parkoviště vzniklo na ploše budoucí obytné čtvrti Dvorce v Kyjevské ulici s kapacitou 80 míst. Dalšími plochami, kde lze auto odstavit, jsou parkoviště Pod ptákem v Jordánské ulici s kapacitou 58 míst, vedení města domlouvá s fotbalovým klubem FC Táborsko parkoviště v Kvapilově ulici u fotbalového stadionu s kapacitou max. 40 míst (parkovalo se tam v době očkování proti Covidu-19). Důležité je využívat parkoviště před zimním stadionem v ulici V. Soumara s kapacitou 270 míst.
„Do centra města je ze záchytných ploch možno dojít pěšky za dobu okolo pěti až deseti minut. Doporučujeme používat v častých intervalech jezdící autobusy MHD,“ uvedl starosta Štěpán. Lze také zvolit alternativní dopravu (jízdní kola, koloběžky) a vzít složitou dopravní situaci jako výzvu ke změně životního stylu.

Město Tábor děkuje všem motoristům za pochopení a prosí o trpělivost. Probíhající stavební činnost směřuje k následnému zlepšení situace. V poskytování informací o náhradních a odstavných parkovacích plochách bude město v nejbližších dnech a týdnech ještě pokračovat.

Sledujte:
www.taborcz.eu
www.visittabor.cz
www.parkovistetabor.cz
www.facebook.com/mutaborcz

Sdílejte příspěvek