Svahová sekačka Spider

Svahová sekačka

Svahová sekačka SPIDER ILD02 EFI je druhým strojem tohoto typu ve vozovém parku technických služeb. Díky motoru Kawasaki s technologií elektronicky řízeného vstřikování paliva jde o velmi výkonný stroj, který dosahuje produktivity až 8 500 m2/hod. Jinými slovy – vyrovná se až 16 křovinořezům nebo 1 traktoru s žacím ramenem.
Žací systém sekaček SPIDER je založen na principu účinného mulčování, díky kterému není nutné posečenou trávu sbírat. Operátor neztrácí vyvážením sběrného koše drahocenný čas a může se naplno věnovat sečení. Samotný mulč navíc představuje díky obsahu dusíku vynikající hnojivo.
Sekačka je vybavena 4 rotačními žacími noži, které jsou vyrobené ze speciální slitiny. Tento materiál nožům propůjčuje potřebnou pevnost i dostatečnou flexibilitu pro případ náhodného nárazu na pevnou překážku.
Sekačka SPIDER je všestranným pomocníkem. Je vhodná pro sečení všech typů travnatých ploch – od rovných, svažitých, až po těžce dostupné terény.
Bez pomoci stabilizačního navijáku si sekačka snadno poradí se svahy o náklonu až 40°. Pro sečení strmějších svahů, či svahů s nižší adhezí, je stroj vybaven jistícím navijákem, díky kterému je sekačka na svazích naprosto bezpečná a zároveň šetrná vůči půdnímu krytu.
Sekačku lze v zimních měsících využít za pomoci speciálního sněžného pluhu pro odklízení sněhové pokrývky.
Patentem chráněná konstrukce pojezdu stroje umožňuje všesměrové sečení trávy bez nutnosti složitého manévrování.

Sdílejte příspěvek