Rekonstrukce útulku pro psy a kočky 3

Rekonstrukce útulku pro psy a kočky

Společnost Technické služby Tábor během jarních měsíců zrealizovala na své náklady přestavbu psího útulku. Po rekonstrukci je od 1. června 2019 možné útulek využívat oficiálně i pro kočky.
Pro kočky vznikly 3 karanténní kotce, 2 izolační kotce (pro nemocné), 4 oddělené chovné kotce a 1 velká společná místnost.
Kočičí útulek je oddělený od psího. Umístění koček je dle provozního řádu pouze prostřednictvím Městské policie nebo za jejich asistence. Umisťování je plánováno pouze pro zraněné kočky a pro koťata, které se o sebe ještě nedokáží postarat. Není tedy v plánu odebírat zdravé kočky, které se pouze toulají kolem svého domova ve svém teritoriu.
Kapacita nového prostoru byla nastavena na 30 koček. Táborskému útulku se tak podaří v jednom areálu vyřešit problematiku psů i koček, což je výhodné zejména pro využití společných režijních nákladů na provoz a významné celkové úspoře provozních nákladů.
Práce na útulku budou dále pokračovat na úpravě výběhu, kde se buduje místo vhodné pro socializaci psů a překážkové dráhy pro výcvik tzv. agility.
Úpravou prošla i webová prezentace, kde najdete vždy aktuální informace o zvířatech v útulku.
www.utulektabor.cz

Michal Polanecký

Sdílejte příspěvek