Novinky v útulku pro psy a kočky

Novinky v útulku pro psy a kočky

V současné době praská útulek ve švech, hlavně jeho kočičí část, do které se vejde doslova ještě pár koček a jsme na hraně kapacity. Nabídku kočičáků k adopci naleznete na našem webu https://www.utulektabor.cz/kocky-k-adopci/
Ale to není ta hlavní novinka za poslední období. 1. července 2021 k nám doputovalo osm argentinských dog z Jindřichova Hradce, který si prostřednictvím odboru životního prostředí u nás objednal umístění a pobyt těchto hafanů z nevyhovujícího chovu, kde je odebrala Krajská veterinární správa. Osud tomu chtěl, že se útulek přihlásil do výběrového řízení na zajištění náhradní péče psů, které se po odebrání v podobných případech stávají majetkem státu. A toto výběrové řízení útulek Tábor vyhrál a dogy tedy mohou u nás zůstat do doby nalezení nových rodin (tzn. že pobyt psů v útulku hradí stát).
Aby se dařilo hledat nové rodiny, musíme naše svěřence medializovat, propagovat a upozorňovat na ně. 26. července 2021 k nám do útulku dorazil Stanislav Hruška, český youtuber a streamer, který u nás točil živou reportáž z celého útulku. Na youtube https://youtu.be/HLbLnRAZLpA k dnešku vidělo reportáž více jak 42 tisíc diváků a zájem o zvířata z našeho útulku se skutečně zvýšil.
Poslední prezentací útulku v létě byl stánek na Zakončení léta s Gumpem. Ve filmu Gump hraje svou roli i náš útulek. Díky velké podpoře Filipa Rožka, který nám věnoval k prodeji psí známky s Gumpem, získal na této akci útulek 22.500 Kč. Děkujeme vám všem, kteří nám pomáháte.

Michal Polanecký

foto – holky a kluci z Beverly Hills 90210 čekají třeba právě na vás

Sdílejte příspěvek