nej_praxe

„NEJOBLÍBENĚJŠÍ PRAXE“ Zdravých měst, obcí, regionů

Již třetím rokem se veřejně prostřednictvím facebooku hlasovalo o NEJpraxi Zdravých měst. Do letošního ročníku se zapojilo 18 měst, obcí a regionů, které dohromady zaslaly 26 příkladů inspirativní praxe z nejrůznějších oblastí rozvoje. V prvním ročníku získal největší počet hlasů příklad ze Zdravé obce Křižánky s tématem sociálního bydlení v obci. V roce minulém zvítězilo Zdravé město Tábor s alternativními pohony v komunální technice.
Dne 31.1.2021 skončilo hlasování v třetím ročníku, kde Tábor obhájil prvenství s počtem 709 hlasů, tentokrát s projektem „Rozšíření útulku pro psy o útulek pro kočky“.
Útulek Tábor pro psy a kočky je schopen se postarat o zraněné či bezprizorné dospělé kočky a rovněž o koťata, jež sama o sobě nejsou schopna přežít, na území města Tábora.
Podrobný popis projektu naleznete zde: https://dobrapraxe.cz/cz/priklady-dobre-praxe/tabor-rozsireni-utulku-pro-psy-o-utulek-pro-kocky
Všem hlasujícím patří velký dík za podporu. Město Tábor nezavřelo oči před problematikou koček. Propracovaný a fungující systém péče včetně následné kastrace pohlavně dospělých jedinců je vzorem i pro ostatní města.

Michal Polanecký

Sdílejte příspěvek