zaměstnávání 55 plus

Nejlépe se o starší zaměstnance starají Technické služby Tábor, Nemocnice Strakonice a KreBul

Druhý ročník soutěže „Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+“ má své vítěze. V Jihočeském kraji se jimi ve čtvrtek 27. května 2021 staly Technické služby Tábor, Nemocnice Strakonice a dobrovolnické centrum a občanská poradna KreBul z Prachatic. Společnosti získaly nejen ceny v celkové hodnotě více než 60 tisíc korun, ale také prestiž. Jdou totiž dobrým příkladem pro ostatní zaměstnavatele.
Tři výherci se prosadili v konkurenci mezi dalšími 17 soutěžícími. „Téma zaměstnávání osob starších 55+ je pro nás důležité, protože jde o lidi, kteří mají mnoho životních zkušeností a často se stává, že na trhu práce nemohou najít uplatnění. Chceme proto využít to, co znají, a vytvářet jim podmínky proto, aby u nás pracovali,“ uvedl důvody pro přihlášení do soutěže Michal Polanecký, jednatel společnosti Technické služby Tábor, která se stala výhercem kategorie střední firmy soutěže Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+.
Společnou snahou organizátorů je spolu s šířením dobré praxe zaměstnání osob starších 55 let také otevírat debatu o problematice stárnutí obyvatel, jejích důsledcích a dopadech na trh práce. Druhý ročník soutěže byl zahájen 1. prosince 2020 a zájemci mohli přihlášky podávat do konce února letošního roku. V přihláškách soutěžící odpovídali na otázky týkající se personální strategie, vzdělávání zaměstnanců, mezigenerační spolupráce a zavádění výhod pro zaměstnance 55 a více let. Jednotlivé odpovědi byly podkladem pro hodnocení soutěžících.
Ocenění bylo vyhlášeno pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové a prostřednictvím předchozí hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské. Soutěž je podpořena také projektem Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň, který realizuje Ministerstvo práce a sociální věcí ČR.

Sdílejte příspěvek