druhý komunální elektromobil ve vozovém parku technických služeb

Druhý komunální elektromobil ve vozovém parku Technických služeb

V rámci Národního programu Životní prostředí byla společnost TST úspěšná s žádostí o dotaci ve výši 600.000 Kč, na nákup již druhého komunálního elektromobilu v kategorii N1 (od 2,5 do 3,5t).
Ve výběrovém řízení zvítězil elektromobil Alké, který se vyrábí v Itálii a prodává se ve více než 40 zemích po celém světě.
Cílem dotační podpory je snížení negativních vlivů dopravy na zdraví obyvatel a životní prostředí, tj. zejména snížení emisí z dopravy a snížení hlukové zátěže, a to prostřednictvím podpory využívání vozidel s alternativním pohonem.
Tento druhý komunální elektromobil v Táboře uvidíte hlavně v oblasti údržby městského mobiliáře se zaměřením na lavičky. Vozidlo bylo přestavěno a vybaveno speciálně pro TS Tábor. Obsahuje vestavbu pojízdné dílny a také měnič se zásuvkou na 230V, kam je možné připojit veškeré elektro nářadí bez nutnosti používání benzínové elektrocentrály.
V letošním roce společnost TST podala žádost o dotaci na již třetí elektromobil a dvě nákladní vozidla s pohonem CNG (stlačený zemní plyn).

Michal Polanecký

Sdílejte příspěvek