Technické služby Tábor s.r.o.

Útulek pro nalezené psy v Táboře

logo útulek 3

 

 Vápenná strouha, Tábor - poloha na mapě

Provozovatel: Technické služby Tábor s.r.o., Kpt. Jaroše 2418, Tábor 03

 

Návštěvní doba:  pondělí až pátek: 13:00 - 15:45
  sobota, neděle, svátek:    11:00 - 14:45
Bližší informace v útulku na telefonu: 381 264 880

 

Máte-li dotaz na konkrétního psa, volejte přímo do útulku (internet je v sídle společnosti, nikoli v útulku). Informace o tom jak se pes chová k dětem a zvířatům, však většinou nevědí ani ošetřovatelky, neboť se s nimi psi v útulku nesetkávají.

Venčení psů

Nemůžete mít vlastního psa a chcete udělat něco pro psy v útulku?

Pokud vlastníte občanský průkaz a máte-li chuť, přijďte vzít na procházku psa umístěného v našem útulku.

pondělí až pátek: 11:00 - 15:00
sobota, neděle, svátek:    11:00 - 14:00

Pejskové se již na vás těší a děkují všem, co je berou na procházky a i za všechny dárečky, co jim nosíte!

Věk je odhadován veterinárním lékařem.

Poznámky jsou pozorováním praktikantky, která psy socializuje.

Výdej odchyceného psa původnímu majiteli je možný v návštěvní době po prokázání vlastnictví (očkovací průkaz psa) a zaplacení poplatku za pobyt psa v útulku (krmení, ošetřování), viz ceník.

Pejskové na Facebooku

Zde naleznete více fotografií a poznámky od venčitelů.

Psi určení k osvojení

Aktualizace nabídky psů: 28. 11. 2014

MÍŠA (kastrovaný)
MÍŠA, kříženec, pes, stáří 6 letMÍŠA, kříženec, pes, stáří 6 letMÍŠA, kříženec, pes, stáří 6 letMÍŠA, kříženec špice, pes, stáří 9 letMÍŠA, kříženec špice, pes, stáří 9 let
Evidenční číslo:16 L
Plemeno:kříženec Německého špice
Popis:pes, stáří 10 let, kastrovaný
Srst:hnědá, černá, jemná, delší
Nalezen:1.2.2010 uvázán u útulku
Charakteristika:věrný, mazlivý, hodný
Míša je krásný kříženec špice, na vodítku chodí moc dobře a procházky si velmi rád užívá. Bez problémů jde na procházku s někým koho nezná, jen se nechce hned mazlit. Nějaká pěkná zahrádka, kterou by mohl hlídat a někdo ho občas podrbal za uchem, by pro něj byla to pravé. Občas je ostražitý k cizím lidem, kteří na něj moc sahají z toho důvodu se nehodí k dětem, které by ho chtěli hned objímat a hladit. V útulku se pomazlí rád a není problém ho vyčesat, ostříhat, naočkovat a nechá si nasadit košík, když by bylo třeba. Míša byl v zájmu jeho osvojení vykastrován, během narkózy mu byl také odstraněn zubní kámen a vytržena uvolněná stolička. Předoperační vyšetření krve bylo naprosto v pořádku, takže je ve svých 10ti letech zcela zdráv. Doufáme, že teď snad snáze nalezne nový domov. Po kastraci je Míša mazlivější, ale o to hůř snáší, provizorní domov, kde již je tolik let. Také má Miška amputovaný prst na přední noze (měl ho zdeformovaný a způsoboval mu velké bolesti), ale není to téměř vidět a nijak ho to neomezuje.

Dne 21. 9. 2013 se Míša zúčastnil Táborské Voříškiády. Všichni viděli, že je hodný a mazlivý, pokud má čas, si na člověka zvyknout. Ale bohužel se nový majitel nenašel.
REK
REK, x jezevčík, pes, stáří asi 6 letREK, x jezevčík, pes, stáří asi 6 letREK, x dlouhosrstý jezevčík, pes, stáří asi 6 let
Evidenční číslo:139 L
Plemeno:x dlouhosrstý jezevčík
Popis:pes, stáří asi 6 let
Srst:černá s pálením, dlouhá, dokonalé jemná
Nalezen:11. 7. 2010 Smyslov
Charakteristika:hodný, věrný, poslušný, výborný hlídač
Je poslušný, oddaný a krásně chodí na vodítku. Přiběhne na zavolání, umí základní povely a je skvělým mazlem s protistresovými účinky. K lidem které zná je velmi přátelský, hravý a mazlivý. Na procházce je ke psům kamarádský, v útulku si občas hlídá svůj kotec před psy, kteří mu nejsou sympatičtí, ale feny má rád úplně všechny a všude. Venku na procházce si cizích lidí nevšímá, ale zároveň by na svojí zahradu (do bytu) nikoho cizího nepustil. K cizím lidem je při kontaktu nedůvěřivý a v kotci na ně občas vrčí, ale není útočný. Při dlouhodobém soužití respektuje jen vůdce smečky, takže se hodí ideálně k člověku, který je sám a chce psa se stoprocentním nasazením, Reček Vám prostě bude věrný a v případě potřeby za Vás obětuje svůj vlastní život. Velmi rád chodí na procházky, na kterých je poslušný a na vodítku netahá.

Dne 21. 9. 2013 se Rek zúčastnil Táborské Voříškiády. Všichni viděli, že je hodný a mazlivý, pokud má čas, si na člověka zvyknout. Ale bohužel se nový majitel nenašel.
DÉMON
DÉMON, Americký staford, pes, stáří asi 4 roky
Evidenční číslo:136 A
Plemeno:Americký stafordšírský teriér
Popis:pes, stáří 4 roky
Srst:zlatohnědá krátká, bílá náprsenka a ponožky
Nalezen:19.8.2014 Na Bydžově
Charakteristika:zatím trénujeme důvěru
Cizím hned nedůvěřuje a v útulku se zatím poznávají. Bohužel je naučený poslouchat a celkově fungovat přes žrádlo a pamlsky. Takže když se přestane krmit spolupráce z jeho strany končí. Ale je vidět, že jeho touhu po procházce střídá nedůvěra a zatím se není moc jistý, co ho čeká.
Vodný na zahradu i do bytu, kde byl zvyklý žít. Potřebuje zkušeného majitele, Démonek není zlý pes, ale spíše špatně navyknutý a nejistý.
SNOOPY (BOSTON)
BOSTON, Pitbul, pes, stáří asi 1,5 rokuSNOOPY (BOSTON), Pitbul, pes, stáří asi 1 rokSNOOPY (BOSTON), Pitbul, pes, stáří asi 1 rokSNOOPY (BOSTON), Pitbul, pes, stáří asi 1 rokSNOOPY (BOSTON), Pitbul, pes, stáří asi 1 rok
Evidenční číslo:157 A
Plemeno:Americký pitbull teriér
Popis:pes, stáří asi 1 rok
Srst:žíhaná, krátká, bílé ponožky a čumák
Nalezen:8.10.2014 Sokolovská
Charakteristika:Hodný, trošku bázlivý k lidem které nezná.
Na procházkách je Snoopy v celku poslušný, ale výchova je potřeba přeci jen trochu doladit :-) Je hodně zvědavý a dost nadšený, když přijde na kontakt s jiným psem, ale raději se do kontaktu nepouštíme (člověk nikdy neví, jak si dva psi sednou). Na feny je celkově zvyklý a hodný. Je to chytrý a učenlivý pes, který se správným vedením vše zvládne. Kontakt s lidmi má rád a je přátelský a mazlivý.

Evidenčně dostal jméno Boston, ale zjistilo se, že se jmenuje Snoopy.
DAN
DAN, N.O., pes, stáří asi 2 rokyDAN, N.O., pes, stáří asi 2 rokyDAN, N.O., pes, stáří asi 2 rokyDAN, N.O., pes, stáří asi 2 rokyDAN, N.O., pes, stáří asi 2 roky
Evidenční číslo:163 A
Plemeno:N.O.
Popis:pes, stáří asi 2 roky
Srst:hnědá, krátká
Nalezen:20.10.2014 Všechov
Charakteristika:hodný, hravý, přátelský
Dan je velmi hodný a přátelský pes. Je dost vysoký a potřebuje majitele, který ho zvládne udržet. Je velmi šikovný a učenlivý. Bude potřebovat dost pohybu, ideálně zahradu.
GASTON
GASTON, Pointer, pes, stáří asi 8 letGASTON, Pointer, pes, stáří asi 8 letGASTON, Pointer, pes, stáří asi 8 let
Evidenční číslo:166 A
Plemeno:Německý krátkosrstý ohař
Popis:pes, stáří asi 8 let
Srst:hnědo-bílá, flekátá, krátká
Nalezen:30. 10. 2014 v Pražské ulice
Charakteristika:hodný, mazlivý, veselý
Gastonek je moc mazlivý a přátelský, má rád nové lidi i psy. Je vychovaný a stále nemůžeme uvěřit, že se majitel nehlásí. Má velmi rád procházky na kterých je ukázněný a netahá. Na psy je venku moc milý a rád se seznámí (kotec si občas před ostatními hlídá). Celkově je to vyrovnaný a rozumný pes, ale ne že by si občas nechtěl hrát a netěšil se na procházky jako mladé štěně :-) Bude velmi věrným a oddaným společníkem.

Má velmi špatně čitelná tetování v obou uších (asi 996/73).
Přišel s přerostlými drápky a špatným osrstěním na zádech.
DORINKA
DORINKA, Jagdteriér, fena, stáří 2 - 3 rokyDORINKA, Jagdteriér, fena, stáří 2 - 3 rokyDORINKA, Jagdteriér, fena, stáří 2 - 3 roky
Evidenční číslo:174 A
Plemeno:Jagdteriér
Popis:fena, stáří 2 - 3 roky
Srst:hnědá, krátká, hrubší
Nalezen:15. 11. 2014 Dukelská ulice, Sezimovo Ústí
Charakteristika:hodná, hravá, zvídavá, mazlivá
Hravá, poslušná a mazlivá, také má duši lovce a je temperamentní. Hodí do aktivní rodiny, na zabezpečenou zahradu nebo i do bytu. V bytě bude potřebovat dostatek pohybu a na zahradě zase zábavu. Při kontaktu je mazlivá a klidná a nechá se spokojeně drbat či pusinkovat. Vzhledem k něžné povaze vůči lidem by mohla i do rodiny s hodnými dětmi. Kontakt s jinými psy příliš nevyhledává, takže by byla asi raději za početnou lidskou smečku, kde by byla jediným psem.


 

 

Většinu psích kamarádů, kteří se zatoulají, k nám přiváží Městská policie. Chcete-li se podívat na více fotek, i psů, co již našli svůj domov nebo se od svých páníčků jen přechodně vzdálili, můžete navštívit stránky Městské policie Tábora: http://www.taborcz.cz/odchyceni-psi/ds-1029/p1=1136


Pokud jste našli jiné zvířátko, které vyžaduje odbornou pomoc, prosím obraťte se na Záchrannou stanici se Voticích: http://www.ochranafauny.cz/kontakty.php

Pokud by jste věděli nebo se doslechli o nějakém Thajském ridgebacku v nouzi, případné info dejte na adresu: http://www.trdvnouzi.webnode.cz/. Stránky jsou věnované tomuto plemeni a mimo jiné v odkazech jsou tam pěkně zpracované odkazy na útulky po celé republice.

 

Držitel psa, který převzal psa ze psího útulku je po dobu 1 roku ode dne převzetí osvobozen od poplatku ze psa.

Máte-li zájem o některého z našich pejsků, je třeba si s sebou vzít platný občanský průkaz nebo pas, vodítko a obojek.

 

 

 

 

    

Město Tábor
© 2009 Technické služby Tábor s.r.o.  |  Telefon: +420 381 231 072  |  Fax: +420 381 234 647  |  E-mail: tstabor@volny.cz  |  Mapa stránek