Technické služby Tábor s.r.o.

Útulek pro nalezené psy v Táboře

logo útulek 3

 

 Vápenná strouha, Tábor - poloha na mapě

Provozovatel: Technické služby Tábor s.r.o., Kpt. Jaroše 2418, Tábor 03

 

Návštěvní doba:  pondělí až pátek: 13:00 - 15:45

 LISTOPAD - ÚNOR

sobota, neděle, svátek:    11:00 - 14:45

 

Návštěvní doba:
pondělí až pátek: 13:00 - 16:45

 BŘEZEN - ŘÍJEN

sobota, neděle, svátek:    11:00 - 14:45


Bližší informace v útulku na telefonu: 381 264 880

 

Máte-li dotaz na konkrétního psa, volejte přímo do útulku (internet je v sídle společnosti, nikoli v útulku). Informace o tom jak se pes chová k dětem a zvířatům, však většinou nevědí ani ošetřovatelky, neboť se s nimi psi v útulku nesetkávají.

Venčení psů

Nemůžete mít vlastního psa a chcete udělat něco pro psy v útulku?

Pokud vlastníte občanský průkaz a máte-li chuť, přijďte vzít na procházku psa umístěného v našem útulku.

pondělí až pátek:  LISTOPAD - ÚNOR 11:00 - 15:00                        BŘEZEN - ŘÍJEN 11:00 - 16:00
sobota, neděle, svátek:    11:00 - 14:00

Pejskové se již na vás těší a děkují všem, co je berou na procházky a i za všechny dárečky, co jim nosíte!

Věk je odhadován veterinárním lékařem.

Poznámky jsou pozorováním praktikantky, která psy socializuje.

Výdej odchyceného psa původnímu majiteli je možný v návštěvní době po prokázání vlastnictví (očkovací průkaz psa) a zaplacení poplatku za pobyt psa v útulku (krmení, ošetřování), viz ceník.

Pejskové na Facebooku

Zde naleznete více fotografií a poznámky od venčitelů.

Psi určení k osvojení

Aktualizace nabídky psů: 23. 7. 2015

DÉMON
DÉMON, Americký stafordšírský teriér, pes, stáří 4 rokyDÉMON, Americký stafordšírský teriér, pes, stáří 4 rokyDÉMON, Americký stafordšírský teriér, pes, stáří 4 rokyDÉMON, Americký stafordšírský teriér, pes, stáří 4 rokyDÉMON, Americký stafordšírský teriér, pes, stáří 4 roky
Evidenční číslo:136 A
Plemeno:Americký stafordšírský teriér
Popis:pes, stáří 4 roky
Srst:zlatohnědá krátká, bílá náprsenka a ponožky
Nalezen:19.8.2014 Na Bydžově
Charakteristika:nedůvěřivý, ostražitý, dobrý hlídač
Démonek není zlý pes, ale spíše špatně navyknutý a nejistý. Bohužel je naučený poslouchat a celkově fungovat přes žrádlo a pamlsky. Takže když se přestane krmit spolupráce z jeho strany končí. Ale je vidět, že jeho touhu po procházce střídá nedůvěra a zatím se není moc jistý, co ho čeká.
Potřebuje zkušeného majitele, který to s podobnými psy umí a nebude se ho bát.
Nehodí se do rodiny s dětmi, ani jinými zvířaty. Jistě se naučí důvěřovat svému novému majiteli a vytvoří si k němu silné pouto. Jinak sedni, lehni a pac zvládá pěkně ;-)

Na procházce si okolního dění moc nevšímá a hlídá si jen, aby se k němu někdo cizí moc nepřiblížil. Na jiné psy je zvědavý, ale ne útočný (ale stejně se raději vyhneme).

Démona nemůže z důvodu bezpečnosti věnčit veřejnost, pouze vážný zájemce o adopci, po předchozí domluvě.
PUŇŤA
PUŇŤA, dlouhosrstý jezevčík, pes, stáří asi 11 letPUŇŤA, dlouhosrstý jezevčík, pes, stáří asi 11 letPUŇŤA, dlouhosrstý jezevčík, pes, stáří asi 11 letPUŇŤA, dlouhosrstý jezevčík, pes, stáří asi 11 let
Evidenční číslo:25 B
Plemeno:dlouhosrstý jezevčík
Popis:pes, stáří asi 11 let
Srst:rezavá, dlouhá, jemná
Nalezen:8. 2. 2015 u řeky Lužnice, Tábor.
Charakteristika:hodný, mazlivý, veselý
Puňta je hravý, mazlivý a zcela bezproblémový sympaťák. Miluje procházky, mazlení a je čistotný. Smysly mu stále pěkně slouží a je to čipera, ve vítání by dokázal zahanbit i štěňátko ;-)
Může do bytu i s jiným pesanem.

Byl nalezen promrzlý a vyčerpaný. Báli jsme se, že už jeho příběh skončí, ale Puňťa je bojovník a ještě se těší na krásné chvíle v novém domově, tak snad se brzy dočká.
BOBÍK
BOBÍK, , pes, stáří asi 2 rokyBOBÍK, Kříženec, pes, stáří asi 2 rokyBOBÍK, pravděpodobně kříženec Briarda, pes, stáří asi 2 roky
Evidenční číslo:46 B
Plemeno:pravděpodobně kříženec Briarda
Popis:pes, stáří asi 2 roky
Srst:černá s pálením, dlouhá
Nalezen:20.4.2015 Chýnovská ulice
Charakteristika:hodný, veselý a hravý
Bobík je veselý a hodný hafan. Vypadá to na křížence Briarda o něco nižšího vzrůstu. Na vodítko není moc zvyklý, ale postupně učíme. Základní povely pro něj ale nejsou vůbec problém, jen ten pocit, když ho někdo zatáhne za vodítko mu vadí (nebo když se mu dává obojek, protože už ví co přijde). Takže výcviku se mu dostalo, ale žil spíš na zahradě, což by pro něj bylo i dnes to pravé.
Je velmi přátelský k lidem i většině psů. Ale když se s ním děje něco co nezná a nebo mu třeba člověk omylem šlápne na packu, nebojí se ohnat. Proto ho učíme na košík, aby nebyl problém s ním pak chodit na očkovaní a podobně. Extrémně moc ho nebaví stříhání, což je vzhledem k zanedbané srsti docela boj, ale snad si brzy na péči o srst zvykne.
Bude z něj úžasný společník do rodiny, která má ráda mazlivé a hodné psy, kteří umí krásně dávat pac ;-) Ale vzhledem k jeho občasným leknutím se nehodí do rodiny s malými dětmi.
JASÍK
JASÍK, Drsnosrstý jezevčík, pes, stáří asi 2 roky, kastrovanýJASÍK, Drsnosrstý jezevčík, pes, stáří asi 2 roky, kastrovanýJASÍK, Drsnosrstý jezevčík, pes, stáří asi 2 roky, kastrovanýJASÍK, Drsnosrstý jezevčík, pes, stáří asi 2 roky, kastrovaný
Evidenční číslo:53 B
Plemeno:Drsnosrstý jezevčík
Popis:pes, stáří asi 2 roky, kastrovaný
Srst:pepř a sůl, hrubá
Nalezen:28. 4. 2015 uvázán u útulku
Charakteristika:temperamentní, k cizím ostražitý, dobrý hlídač
Jasík je pes, kterého si za piškot nekoupíte. Svojí zahrádku krásně ohlídá, stejně jako členy svojí smečky. Má rád vyrovnané vůdčí lidi, kteří se ho nebojí. Se zkušeným přístupem s ním není problém, ale jak mu ukážete strach je agresivní. Na procházkách hodně táhne dopředu, povely umí, ale je to paličkách a když se mu nechce, tak se mu nechce. Pro milovníky plemene to bude velmi dobrý pes, ale k nezkušeným lidem se nehodí. Když si vytvoří důvěru je to mazlivý a neuvěřitelně veselý a hravý pes, ale i tak občas tvrdohlavý. Je přátelský k jiným psům a za psí kámošku by byl určitě moc vděčný.
MUF
MUF, kříženec středního vzrůstu, pes, stáří asi 2 rokyMUF, kříženec středního vzrůstu, pes, stáří asi 2 rokyMUF, kříženec středního vzrůstu, pes, stáří asi 2 rokyMUF, kříženec středního vzrůstu, pes, stáří asi 2 rokyMUF, kříženec středního vzrůstu, pes, stáří asi 2 roky
Evidenční číslo:14 B
Plemeno:kříženec středního vzrůstu
Popis:pes, stáří asi 2 roky
Srst:rezavá, krátká
Nalezen:21. 1. 2015 Vožická ulice
Charakteristika:hodný, veselý a hravý
Mufík s trochou představivosti vypadá jako mix Jezevčíka a Ridgebacka.

Je veselý a hravý. Podstoupil operaci střev a je nyní na dietních granulí. Nejspíše nebyl v mládí zvyklý na pravidelný přísun potravy, proto se naučil hltat a jíst vše možné. Proto je třeba na něj venku dávat pozor, aby něco nesnědl a krmit ho dvakrát denně malými dávkami určeného krmiva. Jinak je to bezproblémový pes s chutí do života, který potřebuje milující rodinu s trpělivostí.
PÍĎA
PÍĎA, kříženec typu Welsh corgi, pes, stáří asi 5 letPÍĎA, kříženec typu Welsh corgi, pes, stáří asi 5 letPÍĎA, kříženec typu Welsh corgi, pes, stáří asi 5 letPÍĎA, kříženec typu Welsh corgi, pes, stáří asi 5 let
Evidenční číslo:70 B
Plemeno:kříženec typu Welsh corgi
Popis:pes, stáří asi 5 let
Srst:černá, krátká
Nalezen:1. 6. 2015 Nedbalova ulice
Charakteristika:hodný, veselý, vyrovnaný
Na vodítku chodí pěkně a celkově je to poslušný pesan. Velmi rád se mazlí, nechává drbat a celkově miluje lidskou společnost. Na procházce štěká na cyklisty a jiné psy (se kterými obecně moc nevychází), jinak se s ním jde moc pěkně. K cizím lidem je z počátku trošku opatrný a umí výhružně zaštěkat či zavrčet, takže by z něj mohl být i šikovný malý hlídač.
Hodně si hlídá misku se žrádlem (-může to být i tím, že okolo něj je hodně psů a proto se o žrádlo bojí. Což by v novém domově mohlo vymizet), takže je potřeba, nechat ho při krmení v klidu. Ale pamlsky si bere krásně opatrně, takže to není žádný hltal. Jen byl spíš zvyklý na to, že mu někdo žrádlo bral a je proto obezřetný.
DORA
DORA, kříženec, fena,DORA, Labrador x, fena, stáří asi 1 rokDORA, Labrador x, fena, stáří asi 1 rokDORA, Labrador x, fena, stáří asi 1 rok
Evidenční číslo:77 B
Plemeno:Labrador x
Popis:fena, stáří asi 1 rok
Srst:krémová, krátká
Nalezen:14. 6. 2015 Sídliště nad Lužnicíc
Charakteristika:hodná, veselá, hravá
Dora je milá ztřeštěná holka s chutí do života. Na procházce jde pěkně a čmuchá, ale jak zvětří psa hned se zajímá. Měla by být v rodině psím jedináčkem, protože se se psy neumí hrát a spíš její zvědavost přerůstá v agresi. Pro novou rodinu bude zdrojem radosti a aktivních procházek.
BRUNO (DAN)
DAN, Labradorský retrívr, pes, stáří 1 rokBRUNO (DAN), Labradorský retrívr x, pes, stáří 1 - 2 rokyBRUNO (DAN), Labradorský retrívr x, pes, stáří 1 - 2 rokyBRUNO (DAN), Labradorský retrívr x, pes, stáří 1 - 2 roky
Evidenční číslo:73 B
Plemeno:Labradorský retrívr x
Popis:pes, stáří 1 - 2 roky
Srst:černá, krátka
Nalezen:4. 6. 2015 Sezimo Ústí
Charakteristika:hodný, veselý a hravý
Veselý a hravý pes. Potřebuje pevné vedení a pána, který zvládne jeho temperament a sílu. V kotci je poslušný, ale jak se vyjde ven, je těžké ho uklidnit. Náznaky poslušnosti tam jsou, ale hodně tahne a má pořádnou sílou. Je prostě ze všeho hodně veselý a nadšený.
V kotci budí respekt a hlídá ho před jinými psy (na procházce není na psy tak agresivní, ale jak nezná psí etiketu, tak neví, jak s jiným psem správně komunikovat). Má moc rád vodu a plavání.
Hodí se do rodiny bez dětí, kde bude jediným psem.
GITA
GITA, kříženec Flat coated retrívra, fena, stáří asi 1 rokGITA, kříženec Flat coated retrívra, fena, stáří asi 1 rokGITA, kříženec Flat coated retrívra, fena, stáří asi 1 rok
Evidenční číslo:82 B
Plemeno:kříženec Flat coated retrívra (střední velikost)
Popis:fena, stáří asi 1 rok
Srst:černá, delší
Nalezen:29. 6. 2015
Charakteristika:hodná, hravá, přátelská, mazlivá
Gita je mazlivá a učenlivá holka, která miluje lidskou společnost. Potřebuje majitele, kteří na ní budou mít hodně času, aby byla často ve společnosti a zvládla se doladit výchova.
HIRO
HIRO, kříženec, pes, stáří asi 7 letHIRO, kříženec, pes, stáří asi 7 letHIRO, kříženec, pes, stáří asi 7 let
Evidenční číslo:84 B
Plemeno:kříženec
Popis:pes, stáří asi 7 let
Srst:flekatá, originální, krátká
Nalezen:7. 7. 2015 Soběslav
Charakteristika:hodný, vyrovnaný, hravý
Hiro je pes velmi originálního vzhledu i povahy, je velmi přátelský k lidem i ke psům. Je to veselý, rozumný a celkově bezproblémový pes, který se bude hodit do každé rodiny.
Je velmi čistotný, takže je vhodný i do bytu. V předcích bude mít nějakého špice a severské plemeno i proto, že když slyší vytí, krásně se přidá. Jinak v útulku občas naříká asi stejně jako ostatní, takže to nebude hlučný pes. Na vodítku netahá a chodí ukázněně. Ale když má volno a vidí někde mezeru, hned vyrazí na průzkum a těžko se ho odvolává. Má hrozně rád drbání na bedrech (krásně u toho začne třepat nožkou) a rád panáčkuje.


 

 

Většinu psích kamarádů, kteří se zatoulají, k nám přiváží Městská policie. Chcete-li se podívat na více fotek, i psů, co již našli svůj domov nebo se od svých páníčků jen přechodně vzdálili, můžete navštívit stránky Městské policie Tábora: http://www.taborcz.cz/odchyceni-psi/ds-1029/p1=1136


Pokud jste našli jiné zvířátko, které vyžaduje odbornou pomoc, prosím obraťte se na Záchrannou stanici se Voticích: http://www.ochranafauny.cz/kontakty.php

Pokud by jste věděli nebo se doslechli o nějakém Thajském ridgebacku v nouzi, případné info dejte na adresu: http://www.trdvnouzi.webnode.cz/. Stránky jsou věnované tomuto plemeni a mimo jiné v odkazech jsou tam pěkně zpracované odkazy na útulky po celé republice.

 

Držitel psa, který převzal psa ze psího útulku je po dobu 1 roku ode dne převzetí osvobozen od poplatku ze psa.

Máte-li zájem o některého z našich pejsků, je třeba si s sebou vzít platný občanský průkaz nebo pas, vodítko a obojek.

 

 

 

 

    

Město Tábor
© 2009 Technické služby Tábor s.r.o.  |  Telefon: +420 381 231 072  |  Fax: +420 381 234 647  |  E-mail: tstabor@volny.cz  |  Mapa stránek